Strona główna » Gazownia Mszana Dolna » Gazy techniczne Mszana Dolna

Gazy techniczne Mszana Dolna

W jaki sposób poprawnie przewozić gazy techniczne?

Najczęściej przewóz gazów technicznych mogą wykonywać jedynie specjalne firmy, które stosują do tego specjalne samochody posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od zbiorników. Stosowany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak przewożony z wykorzystaniem aut osobowych. W takiej sytuacji trzeba jednak mieć na uwadze, aby butla z gazem: była transportowana w pozycji pionowej, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w samochodzie, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem sprawdzić zawory. Ponadto nie wolno również transportować butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wykonane. Poza tym na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności