Strona główna » Gazownia Mikstat » Gazy techniczne Mikstat

Gazy techniczne Mikstat

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite symbole, które wskazują wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Poza tym na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje niemal w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym wytwarzanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz pozbawionym smaku gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najczęstsze zastosowanie helu to natomiast wykorzystywanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności