Strona główna » Gazownia Mikstat

Gazownia Mikstat

Jak można obliczyć szacowane zużycie gazu ziemnego?

Aby obliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Trzeba podać w nim rodzaj gazu, który jest doprowadzony do budynku oraz sumę mocy sprzętów gazowych wyrażoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu ziemnego w metrach sześciennych w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na bazie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Jak można sprawdzić rodzaj gazu ziemnego dostarczanego do nieruchomości przez gazownie?

Wszelkie informacje na temat rodzaju gazu ziemnego dostarczanego przez gazownie do domu można odszukać z wykorzystaniem Mapy Systemu Dystrybucyjnego. Trzeba jedynie zaznaczyć właściwy siedzibę Polskiej Spółki Gazownictwa, a później wybrać region, na którym świadczy ona swoje usługi. Pozyskane dane dotyczą nie tylko rodzaju gazu, ale także stopnia gazyfikacji regionu i najbliższych głównych lub terenowych oddziałów obsługi klienta gazowni.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności