Strona główna » Gazownia Mikołów » Gazy techniczne Mikołów

Gazy techniczne Mikołów

Przeznaczenie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne używane w różnorodnych branżach. Używane są one zazwyczaj między innymi do spawania, obróbki metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne zapewniają możliwość na przykład przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów i przedłużanie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są dodatkowo stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich zastosowań jest wobec tego tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł.

W jaki sposób odpowiednio transportować gazy techniczne?

Z reguły przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać jedynie odpowiednie firmy, które stosują do tego odpowiednie środki transportu posiadające wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od zbiorników. Stosowany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być natomiast transportowany z zastosowaniem samochodów osobowych. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była przewożona w pozycji pionowej, ochroniona przed przemieszczaniem się w pojeździe, właściwie zamknięta, dlatego należy przed jej transportem skontrolować zawory. Co więcej nie wolno też transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności