Strona główna » Gazownia Mieszkowice » Dostawcy gazu Mieszkowice

Dostawcy gazu Mieszkowice

Na czym polega prognozowane rozliczanie dostaw paliwa gazowego?

Sprzedawcy gazu proponują dla swoich klientów różne sposoby rozliczeń płatności za sprzedane medium. Jedną z nich jest w związku z tym rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą metodą rozliczeń. Polega ono na prognozach związanych ze zużyciem gazu ziemnego w danym okresie oraz wystawiania na tej podstawie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu jest wyższe, niezbędne jest wykonanie dopłaty. Natomiast w przypadku mniejszego rzeczywistego poboru gazu ziemnego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można przenieść na poczet przyszłych rachunków lub wypłacić z wykorzystaniem odpowiedniego druku. Rachunki za gaz prognozowane – dowiedz się więcej.

Od czego zależy cena gazu?

Wielkość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od kilku różnorodnych czynników. Podstawowe z nich to ilość zużycia gazu w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przedzielony jest klient przez sprzedawcę paliwa gazowego. Wobec tego najwyższe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe stosujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że finalna cena gazu uzależniona jest także od dodatkowych opłat obowiązujących u danego sprzedawcy gazu ziemnego. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności