Strona główna » Gazownia Mieszkowice

Gazownia Mieszkowice

Jak wstrzymać dostawy gazu do domu?

W przypadku rozbudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względów bezpieczeństwa zatrzymać dostarczanie paliwa gazowego. Zrobić to należy z wykorzystaniem właściwego dokumentu, który można złożyć do gazowni przez internet, a dodatkowo osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta. Zatrzymanie dostaw gazy nie oznacza jednak braku faktur. Sporządzone rachunki nie będą wyłącznie posiadały poboru paliwa gazowego. Dodatkowo należy pamiętać, że zatrzymanie dostaw gazu ziemnego na prośbę klienta jest usługą odpłatną.

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

By wykonać podłączenie do sieci gazowej, trzeba najpierw złożyć wniosek o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym etapem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać również gazownia po podpisaniu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest z kolei zamontowanie licznika gazu. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można załatwić również online, gazownia udostępnia dla swoich klientów specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności