Strona główna » Gazownia Międzychód » Gazy techniczne Międzychód

Gazy techniczne Międzychód

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie jest obecny niemal w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym wytwarzanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest w pełni nietoksycznym, bezzapachowym i bezsmakowym gazem. Stosowany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najczęstsze zastosowanie helu to natomiast używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków.

Jakie wymagane oznaczenia powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności