Strona główna » Gazownia Międzybórz » Gazy techniczne Międzybórz

Gazy techniczne Międzybórz

Jakie wymagane oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz użytkowania. Wszystkie z nich powinny wobec tego mieć wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najczęściej stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej formie jest z kolei bezwonny, niepalny oraz pozbawiony barwy. Używany jest on do na przykład wytwarzania żywności oraz środków pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on z kolei utrzymywać właściwie niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności