Strona główna » Gazownia Michałowo » Gazy techniczne Michałowo

Gazy techniczne Michałowo

Co oznacza kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie butle z gazem technicznym oznakowane są między innymi za pomocą odpowiednich barw, które pozwalają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką w dolnej części przeznaczony jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole oraz żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary odcień butli wskazuje dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy odcień zbiornikawskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień butli dedykowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze dedykowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Choć w sprzedaży znajdują się gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, trzeba pamiętać, że nie ma w stu procentach czystych gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem szczątkowe ilości innych składników, które są efektem procesu produkcji oraz wypełniania butli gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na podstawie której powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności