Strona główna » Gazownia Malbork » Gazy techniczne Malbork

Gazy techniczne Malbork

Jakie jest zastosowanie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne wykorzystywane w różnorodnych branżach. Wykorzystywane są one powszechnie na przykład do spawania, obróbki metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne umożliwiają na przykład zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz wydłużenie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są też używane jako paliwo. Skala ich użycia jest w związku z tym tak duża, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada subtelnie wyczuwalny zapach, należy on też do gazów łatwopalnych oraz podatnych na wybuchy po wymieszaniu z powietrzem. Używany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas cięcia metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkowania różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności