Strona główna » Gazownia Maków Mazowiecki » Gazy techniczne Maków Mazowiecki

Gazy techniczne Maków Mazowiecki

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wersjach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania wykorzystywane są natomiast procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego określane za pomocą dwóch cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z nich określa liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie stosuje się sześć różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i wykorzystywania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wykonane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności