Strona główna » Gazownia Lubelskie » Gazy techniczne Lubelskie

Gazy techniczne Lubelskie

W jaki sposób powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a czasem dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, powinny w związku z tym mieć odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę powietrza nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był skierowany w górę. Nie mogą być one też składowane w pobliżu ciepła.

Zastosowanie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne stosowane w różnych branżach. Stosowane są one bardzo często między innymi do spawania, obróbki metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne dają możliwość między innymi przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są również stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności