Strona główna » Gazownia Lubelskie » Gaz płynny Lubelskie

Gaz płynny Lubelskie

Co to jest płynne paliwo gazowe LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszaniny propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei przybliżony do gazu ziemnego. Dzięki temu wyróżnia się on dużą możliwością zastosowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być używany wobec tego na przykład do ogrzewania budynków, zasilania aut (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Gaz płynny LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on magazynowany w dużych ilościach z wykorzystywaniem niewielkich zbiorników lub butli.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na gaz płynny?

Podczas napełniania zbiornika na gaz płynny, objętość paliwa nie powinna być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku gwarantuje poduszkę powietrzną, która w przypadku zmiany objętości gazu płynnego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie wpływała na funkcjonowanie całej instalacji gazowej. Wobec tego najczęściej stosowane zbiorniki o pojemności 2700 litra powinny być tankowane maksymalnie 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności