Strona główna » Gazownia Lubań » Gazy techniczne Lubań

Gazy techniczne Lubań

Czy gazy techniczne są całkowicie czyste?

Pomimo, że w sprzedaży znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się wysoką czystością, należy pamiętać, że nie ma w 100% czystych gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem określone ilości innych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz wypełniania butli gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych stosowana jest wobec tego klasa czystości, na podstawie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

Jak powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a czasem też wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane we właściwy sposób oraz we właściwych warunkach. Miejsca, w których są one składowane, powinny wobec tego posiadać odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był umieszczony w górę. Nie powinny być one także przechowywane w pobliżu ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności