Strona główna » Gazownia Leżajsk » Gazy techniczne Leżajsk

Gazy techniczne Leżajsk

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najpowszechniej stosowanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny oraz pozbawiony barwy. Wykorzystywany jest on do między innymi produkowania żywności oraz środków ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymać właściwie niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też konwersji gazów.

Co znaczny kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą odpowiednich kolorów, które umożliwiają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką na dole dedykowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary kolor butli oznacza dwutlenek węgla, w całości kasztanowy kolor butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika przystosowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze przystosowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności