Strona główna » Gazownia Łasin » Gazy techniczne Łasin

Gazy techniczne Łasin

Co oznacza kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznakowane są między innymi za pomocą specjalnych barw, które zapewniają szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. W związku z tym z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką w dolnej części przystosowany jest dla tlenu, odcień szary zbiornika z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary kolor zbiornika oznacza dwutlenek węgla, w całości kasztanowy odcień zbiornikawskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli dedykowany jest dla helu, odcień szary na dole i brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu.

Cennik gazu technicznego

Ceny gazu technicznego zależne są od wielu kwestii. Wpływ na ceny ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką pojemność ma zbiornik, w jakim jest on sprzedawany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć między innymi acetylen, hel i argon. Najniższe ceny natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest zazwyczaj dla dwóch jednostek miary kilogramów oraz m3..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności