Strona główna » Gazownia Łapy » Butle gazowe Łapy

Butle gazowe Łapy

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc stosować butlę gazową w gospodarstwie domowym, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można kupić puste, a także już pełne. W pierwszej sytuacji cena butli gazowej oscyluje w granicach około dwustu złotych, natomiast w drugim do ceny nienapełnionej butli trzeba dołożyć także wartość zawartego w niej gazu, łączna cena wynosi w związku z tym aktualnie około 300 złotych. Mniej kosztowną opcją jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, trzeba natomiast w tym przypadku pamiętać, żeby sprawdzić, czy ma ona aktualną homologację, której termin zapisywany jest na zbiorniku.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

Jeśli butle gazowe mają być używane zimą, warto wybrać modele zatankowane czystym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 stopnie Celsjusza. Dzięki temu stosowanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W tych samych warunkach butle gazowe zatankowane mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, gdyż gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 oC..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności