Strona główna » Gazownia Kwidzyn » Gazy techniczne Kwidzyn

Gazy techniczne Kwidzyn

Przeznaczenie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne używane w różnorodnych branżach. Wykorzystywane są one powszechnie między innymi do spawania, cięcia metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne umożliwiają między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są dodatkowo stosowane jako paliwo. Ilość możliwości ich użycia jest wobec tego tak duża, że ciężko sobie wyobrazić bez nich aktualny przemysł.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada nieznacznie wyczuwalny zapach, należy on także do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas obróbki metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej między innymi do wytwarzania różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności