Strona główna » Gazownia Kuźnia Raciborska » Gazy techniczne Kuźnia Raciborska

Gazy techniczne Kuźnia Raciborska

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma lekko wyczuwalny zapach, zaliczany jest on także do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Używany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie obróbki metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych.

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w specjalnych butlach. Stosowane są one do różnorodnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne stosowane są dodatkowo w medycynie, branży spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi niemal każdego dnia, nie zdając sobie jednak z tego sprawy. Gazy techniczne sprzedawane są w związku z tym przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności