Strona główna » Gazownia Kuźnia Raciborska

Gazownia Kuźnia Raciborska

Czy można wybrać taryfę paliwa gazowego?

W przypadku dostawy i dostarczania gazu odbiorca nie może samodzielnie zmienić grupy taryfowej, na podstawie której rozliczane będzie jego zużycie. Jest onwobec tego przypisywany do odpowiedniej grupy taryfowej na podstawie rodzaju pobieranego gazu ziemnego, ilości pobieranego paliwa gazowego w ciągu roku oraz tego, jak często będą wykonywane odczyty licznika. Jednocześnie odbiorca nie ma także wpływu na rodzaj przesyłanego do jego gospodarstwa domowego gazu, zależy on bowiem od gazowni. Informacje na ten temat można natomiast znaleźć, odwiedzając stronę gazowni online.

W jaki sposób wstrzymać dostawy gazu do budynku?

W trakcie remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo wstrzymać dostarczanie gazu. Zrobić to trzeba za pomocą właściwego druku, który należy złożyć do gazowni online, a także osobiście w jednym z jej oddziałów obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza natomiast braku faktur. Wystawiane faktury nie będą jedynie uwzględniały zużycia paliwa gazowego. Dodatkowo warto pamiętać, że zatrzymanie dostaw gazu na wniosek odbiorcy jest usługą płatną.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności