Strona główna » Gazownia Kunów » Gazy techniczne Kunów

Gazy techniczne Kunów

Co oznacza kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie butle z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą specjalnych kolorów, które gwarantują prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski zbiornika z białą obwódką w dolnej części dedykowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole oraz żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary kolor zbiornika wskazuje dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy odcień zbiornikawskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień butli przystosowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze dedykowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Pomimo, że na rynku znajdują się gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma w stu procentach czystych gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem śladowe ilości ubocznych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz napełniania butli gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych wykorzystywana jest wobec tego klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności