Strona główna » Gazownia Kudowa-Zdrój » Gaz LPG Kudowa-Zdrój

Gaz LPG Kudowa-Zdrój

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w autach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych elementów instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym koniecznie muszą one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej okres ważności równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz zamontowany w aucie zgodnie z polskimi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT.

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG przyczynia się również do większego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh ciepła w ciągu godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności