Strona główna » Gazownia Kudowa-Zdrój » Gazy techniczne Kudowa-Zdrój

Gazy techniczne Kudowa-Zdrój

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania używane są natomiast procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym oznaczane z wykorzystaniem 2 cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z cyfr oznacza liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie wykorzystuje 6 różnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najniższej czystości równej 99,9%.

Jakie konieczne oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Każde z nich muszą wobec tego posiadać wybite symbole, które określają producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności