Strona główna » Gazownia Krzanowice » Gazy techniczne Krzanowice

Gazy techniczne Krzanowice

Jakie wymagane oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i użytkowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym posiadać wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Oprócz tego na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najczęściej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest z kolei bezzapachowy, niepalny i pozbawiony barwy. Używany jest on do na przykład wytwarzania żywności oraz gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on natomiast utrzymywać odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności