Strona główna » Gazownia Kruszwica » Gaz LPG Kruszwica

Gaz LPG Kruszwica

Jakie normy powinien spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w autach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych elementów instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym koniecznie powinny one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może poruszać się po drogach. Jej okres ważności równy jest 10 lat. Poza tym zbiornik na gaz montowany w pojeździe zgodnie z polskimi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT.

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym złej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności