Strona główna » Gazownia Krosno » Dostawcy gazu Krosno

Dostawcy gazu Krosno

Najpopularniejsi sprzedawcy gazu w naszym kraju

W Polsce funkcjonuje wielu różnorodnych sprzedawców paliwa gazowego, którzy oferują możliwość zawarcia z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i wyłącznie na sprzedaż gazu. Jeśli chodzi natomiast o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich dostawców gazu ziemnego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność sprzedawcy nie oznacza jednak tego, że gwarantuje on najlepsze ceny gazu ziemnego. W wielu sytuacjach jest nawet wręcz inaczej. Wobec tego przed zmianą sprzedawcy paliwa gazowego trzeba zawsze dokładnie przeanalizować oferty przynajmniej paru firm funkcjonujących na polskim rynku, używając do tego na przykład rankingi dostępne w Internecie.

Jak osobiście zmienić dostawcę gazu?

Samodzielna zmiana sprzedawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upełnomocniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej skomplikowana. W takim przypadku konieczne jest w pierwszej kolejności podpisanie umowy z nowym dostawcą gazu ziemnego. Następnie trzeba samodzielnie wymówić umowę z poprzednim dostawcą paliwa gazowego, a również zawiadomić OSD za pomocą odpowiedniego dokumentu dostępnego na przykład na jego stronie internetowej lub w placówce obsługi klienta. Na rozpatrzenie druku dotyczącego zmienienia sprzedawcy gazu dystrybutor paliwa gazowego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności