Strona główna » Gazownia Krosno Odrzańskie » Gazy techniczne Krosno Odrzańskie

Gazy techniczne Krosno Odrzańskie

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie występuje praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym wytwarzanie helu realizowane jest z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkiem nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz bezsmakowym gazem. Stosowany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpowszechniejsze zastosowanie helu to natomiast wykorzystywanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków.

Na co zwrócić uwagę zmieniając sprzedawcę gazu ziemnego?

W trakcie zmieniania sprzedawcy gazu ziemnego trzeba zwrócić uwagę nie tylko na cenę paliwa gazowego, która najlepiej, aby była możliwie jak najniższa, ale również takie czynniki jak: wysokość opłat handlowych, które mają wpływ na wysokość rachunków zwłaszcza przy niewielkim zużyciu paliwa gazowego, czas obowiązywania umowy, najkorzystniejszym rozwiązaniem są umowy zawierane na krótki okres, jednak bardzo często wiążą się one z gorszymi warunkami oferty, możliwość skorzystania z rozwiązania jakim jest gwarancja ceny, dzięki niej można będzie mieć gwarancję, że cena gazu ziemnego nie zmieni się przez cały okres trwania zawartej umowy. Poza tym warto także sprawdzić jakie opinie ma dostawca gazu u swoich obecnych klientów. Można dzięki temu uchronić się przed problemami podczas trwania umowy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności