Strona główna » Gazownia Krapkowice » Gazy techniczne Krapkowice

Gazy techniczne Krapkowice

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najbardziej powszechnie wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei bezzapachowy, niepalny i pozbawiony barwy. Używany jest on do na przykład produkcji żywności oraz środków pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on natomiast zachować właściwie niskie temperatury. Z wykorzystaniem dwutlenku węgla produkowany jest także suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów.

W jakich zbiornikach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i składowane w specjalistycznych zbiornikach w postaci butli produkowanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich natomiast wyposażona jest w odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju znajdującego się w butli gazu technicznego mają one dodatkowo różnorodne kolory, zapewniające łatwą identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności