Strona główna » Gazownia Krajenka

Gazownia Krajenka

W jaki sposób wstrzymać dostawy gazu ziemnego do domu?

W przypadku remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo wstrzymać dostawy gazu ziemnego. Zrobić to należy z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku, który należy złożyć do gazowni online, a również osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta. Wstrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku rachunków. Wystawiane rachunki nie będą wyłącznie posiadały zużycia gazu ziemnego. Dodatkowo trzeba pamiętać, że zatrzymanie dostaw paliwa gazowego na prośbę klienta jest usługą odpłatną.

Podłączenie domu do sieci gazowej

Żeby wykonać przyłączenie do sieci gazowej, trzeba w pierwszej kolejności złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym etapem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać dodatkowo gazownia po podpisaniu z nią właściwej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia domu do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika gazu. Wszelkie formalności związane z tą kwestią można załatwić również online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności