Strona główna » Gazownia Kożuchów » Gazy techniczne Kożuchów

Gazy techniczne Kożuchów

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne w sprzedaży w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej oznaczenia używane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym oznaczane za pomocą 2 cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z cyfr oznacza liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Aktualnie stosuje się sześć różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie wymagane oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite znaki, które wskazują wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego zostały wytworzone. Oprócz tego na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: wadze pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności