Strona główna » Gazownia Kozienice » Gaz płynny Kozienice

Gaz płynny Kozienice

Jaka jest wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa równa się mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny ze spalania 1 kilograma gazu płynnego można uzyskać 13 kWh energii cieplnej. Wartość ta sprawia więc, że jest on coraz częściej używany do ogrzewania pomieszczeń za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Jak wybrać dostawcę płynnego paliwa gazowego LPG?

Właściciele gospodarstw domowych lub firm mający zamontowane swoje zbiorniki na płynne paliwo gazowe mogą korzystać z nieograniczonej możliwości wyboru sprzedawcy gazu płynnego. Podczas jego wyboru należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na cenę paliwa, ale również renomę dostawcy. Powinien on posiadać aktualną koncesję na sprzedaż paliw. Oprócz tego istotna jest również jakość sprzedawanego płynnego paliwa gazowego. To od niej uzależnione jest bowiem właściwie funkcjonowanie całej instalacji ogrzewania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności