Strona główna » Gazownia Kosów Lacki » Gazy techniczne Kosów Lacki

Gazy techniczne Kosów Lacki

Jakie wymagane oznaczenia powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny oraz bezbarwny. Stosowany jest on do na przykład wytwarzania żywności i gaśnic ppoż. W chłodnictwie umożliwia on natomiast zachować właściwie niskie temperatury. Z zastosowaniem CO2 produkowany jest dodatkowo suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności