Strona główna » Gazownia Kosów Lacki » Butle gazowe Kosów Lacki

Butle gazowe Kosów Lacki

Czemu butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich sprzedaży powinny być przechowywane w odpowiedni sposób. Na ogół wykorzystywane są więc w tym celu specjalistyczne klatki na butle gazowe, które produkowane są ze stali nierdzewnej. Gwarantują one z jednej strony ochronić napełnione butle gazowe przed kradzieżą, natomiast z drugiej zapewniają składowanie ich w pionowej pozycji. Z uwagi na bezpieczeństwo klatka na butle gazowe powinna być umieszczona w miejscu zacienionym oraz oddalonym od ciepła.

Jak sprawdzić poprawnie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po paru elementach. Każde z nich muszą wobec tego posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są informacje dotyczące wagi netto butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu oraz terminu legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla musi być zarazem wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za napełnianie butli gazowej. Dodatkowo wszystkie zakupowane zbiornik koniecznie muszą mieć odpowiednią zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która chroni przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności