Strona główna » Gazownia Kościerzyna » Gazy techniczne Kościerzyna

Gazy techniczne Kościerzyna

Jaki jest koszt zakupu gazu technicznego

Wysokości cen gazu technicznego uzależnione są od paru elementów. Wpływ na wysokości cen ma głównie rodzaj gazu technicznego i to jaką pojemność ma zbiornik, w jakim jest on sprzedawany. Do najdroższych gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć na przykład acetylen, hel i argon. Najniższe ceny z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych dostępny jest najczęściej dla dwóch jednostek miary kilograma i m3.

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a niekiedy także wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, powinny w związku z tym posiadać właściwą wentylację, a także właściwą temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być natomiast przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak aby ich zawór był skierowany do góry. Nie powinny być one również przechowywane w pobliżu ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności