Strona główna » Gazownia Kościan » Gazy techniczne Kościan

Gazy techniczne Kościan

Jaki jest koszt zakupu gazu technicznego

Koszty zakupu gazu technicznego zależne są od kilku czynników. Wpływ na koszty zakupu ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego oraz to jaką pojemność ma butla, w którym jest on sprzedawany. Do najdroższych gazów technicznych można wobec tego zaliczyć na przykład acetylen, hel oraz argon. Najmniej kosztuje natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych publikowany jest zazwyczaj dla dwóch jednostek kilograma oraz metrów sześciennych.

Jak powinny być przechowywane zbiorniki z gazem technicznym?

Zazwyczaj gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a bardzo często także wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w jakich są one składowane, powinny w związku z tym mieć właściwą wentylację, a także właściwą temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak aby ich zawór był skierowany do góry. Nie mogą być one również przechowywane w niewielkiej odległości od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności