Strona główna » Gazownia Korfantów » Gazy techniczne Korfantów

Gazy techniczne Korfantów

Jakie konieczne oznaczenia powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Poza tym na butli wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie jest obecny praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym produkcja helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkiem nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz bezsmakowym gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najczęstsze zastosowanie helu to natomiast używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności