Strona główna » Gazownia Korfantów » Gaz płynny Korfantów

Gaz płynny Korfantów

W jaki sposób może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na gaz płynny, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego dostawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich polega na płaceniu za całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który za pomocą licznika zlicza pobór gazu. Na podstawie tych danych następnie raz na przesyłana jest faktura zawierająca wyłącznie rzeczywiste zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno być się w zbiorniku na gaz płynny?

Odpowiednie i całkowicie bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników zależy jest od jego odpowiedniego stanu. W związku z tym zbiornik na płynne paliwo gazowe może być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak aby pozostawione 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie powinna natomiast przekraczać poziomu poniżej 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz są minusowe, gdyż mniej niż 25% gazu płynnego w zbiorniku wytraca zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności