Strona główna » Gazownia Konstancin-Jeziorna » Gazy techniczne Konstancin-Jeziorna

Gazy techniczne Konstancin-Jeziorna

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najbardziej powszechnie wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej formie jest natomiast bezzapachowy, niepalny oraz bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład produkcji żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymać odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów.

W jakich zbiornikach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i przechowywane we właściwych pojemnikach w postaci butli produkowanych zazwyczaj ze stali albo aluminium. Każda z nich z kolei wyposażona jest w odpowiedni zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w butli gazu technicznego mają one dodatkowo różnorodne barwy, zapewniające bezproblemową identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności