Strona główna » Gazownia Koluszki » Gaz płynny Koluszki

Gaz płynny Koluszki

Podstawowe rodzaje zbiorników na płynne paliwo gazowe

W sytuacji, kiedy w gospodarstwie domowym używane jest ogrzewanie gazem płynnym, potrzebny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on składowany. Podstawowy podział zbiorników na gaz płynny można wykonać na modele zewnętrzne oraz podziemne. Zbiornik na gaz płynny naziemny montowany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom gruntu. Montaż zbiornika zewnętrznego wymaga zachowania właściwej odległości od innych elementów na działce. Spośród plusów zbiorników naziemnych wymienić można ich stosunkowo niewielką cenę oraz prosty montaż. Zbiornik na gaz płynny podziemny to z kolei rozwiązanie droższe jednak mniej ingerujące w otoczenie. Montowany jest on bowiem w wykopie i przykrywany mniej więcej 60 cm ziemi. Część działki, w której zamontowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być prawie swobodnie zagospodarowana.

Czym jest dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch opcji zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe jest jego wydzierżawienie od sprzedawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest zazwyczaj przywożony i montowany we wskazanym miejscu przez daną firmę. Cena wykorzystywania zbiornika to natomiast cena dzierżawy oraz tankowania. Należy jednak wiedzieć, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz należy liczyć się z wyższą ceną paliwa oraz brakiem możliwości wyboru sprzedawcy przez cały okres trwania umowy podpisywanej zazwyczaj na okres od 3 do 10 lat. Zaletą posiadania dzierżawionego zbiornika na płynne paliwo gazowe LPG jest natomiast to, że wszystkie jego przeglądy oraz naprawy awarii są wykonywane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności