Strona główna » Gazownia Kołobrzeg » Gazy techniczne Kołobrzeg

Gazy techniczne Kołobrzeg

Przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne wykorzystywane w różnych branżach. Używane są one powszechnie na przykład do spawania, cięcia metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne umożliwiają między innymi wykonanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są dodatkowo używane jako paliwo. Ilość ich zastosowań jest w związku z tym tak duża, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł.

Jak bezpiecznie transportować gazy techniczne?

Zasadniczo przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać wyłącznie specjalne przedsiębiorstwa, które wykorzystują do tego specjalne samochody wyposażone w wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która oddziela fotel kierowcy od towaru. Stosowany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być natomiast transportowany z użyciem samochodów osobowych. W takim przypadku trzeba natomiast pamiętać o tym, aby butla z gazem: była przewożona pionowo, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem skontrolować zawory. Co więcej nie można także przewozić butli z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności