Strona główna » Gazownia Koło » Gazy techniczne Koło

Gazy techniczne Koło

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Pomimo, że na rynku oferowane są gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, należy pamiętać, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem śladowe ilości innych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz napełniania zbiorników gazem. Do określenia czystości gazów technicznych wykorzystywana jest wobec tego klasa czystości, według jakiej powinny być one dobierane do danych zastosowań.

W jaki sposób powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a czasem również wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób oraz w odpowiednich warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, muszą w związku z tym mieć dobrą wentylację, a także właściwą temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same butle z gazem powinny być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był umieszczony do góry. Nie mogą być one też składowane w niewielkiej odległości od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności