Strona główna » Gazownia Kolno » Gazy techniczne Kolno

Gazy techniczne Kolno

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wariantach o różnej klasie czystości. Do jej określania stosowane są natomiast procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego oznaczane za pomocą 2 cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z cyfr określa liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie istnieje sześć różnorodnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie wymagane oznaczenia powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i użytkowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym posiadać wybite znaki, które określają wytwórcę zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności