Strona główna » Gazownia Kolbuszowa » Gazy techniczne Kolbuszowa

Gazy techniczne Kolbuszowa

Klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne w sprzedaży w wersjach o różnej klasie czystości. Do jej określania stosowane są natomiast procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego określane za pomocą dwóch cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr oznacza liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie wykorzystuje 6 różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie obowiązkowe oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć danych o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności