Strona główna » Gazownia Kock » Gaz płynny Kock

Gaz płynny Kock

Formalności związane z montażem zbiornika na płynne paliwo gazowe

Wykonując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na posesji, należy pamiętać o kilku kwestiach. Tego rodzaju inwestycja wymaga projektu oraz pozwolenia na budowę wydanego przez odpowiednie dla miejsca montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega z kolei na wykonaniu wykopów w sytuacji modelu wewnętrznego lub wylania płyty fundamentowej podczas wyboru modelu zewnętrznego. Po wykonaniu montażu zbiornika należy koniecznie przeprowadzić również jego odbiór, który wykonywany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Zamontowanie zbiornika na gaz płynny to inwestycja, na którą składa się wiele różnych kosztów. Podstawowy z nich to kwota zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Dodatkowo do kosztów zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba również doliczyć między innymi: dowiezienie zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, wykonanie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Łączny koszt montażu zbiornika na gaz płynny wynosi w związku z tym około 16 000 złotych. Tańszą opcją jest z kolei wybranie wydzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą oferuje większość jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności