Strona główna » Gazownia Kock » Dostawcy gazu Kock

Dostawcy gazu Kock

Na czym opiera się prognozowane rozliczanie dostaw paliwa gazowego?

Sprzedawcy gazu proponują dla swoich klientów różnorodne sposoby rozliczeń należności za sprzedane medium. Jedną z nich jest w związku z tym rozliczenie prognozowane, które jest najpopularniejszą formą rozliczeń. Polega ono na analizach związanych z poborem gazu ziemnego w danym okresie oraz wystawiania na tej bazie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu ziemnego jest większe, niezbędne jest dokonanie dopłaty. Natomiast w przypadku mniejszego rzeczywistego poboru gazu ziemnego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można zaliczyć na poczet przyszłych faktur lub wypłacić za pomocą odpowiedniego druku.

Od czego zależy cena gazu?

Wysokość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych elementów. Podstawowe z nich to wielkość poboru gazu ziemnego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest odbiorca przez sprzedawcę paliwa gazowego. Wobec tego największe faktury za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe stosujący go do gotowania na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że ostateczna cena gazu zależy również od innych opłat obowiązujących u danego sprzedawcy gazu. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności