Strona główna » Gazownia Kobyłka » Gazy techniczne Kobyłka

Gazy techniczne Kobyłka

Jaka jest cena gazu technicznego

Ceny gazu technicznego uzależnione są od paru czynników. Wpływ na wysokości cen ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką pojemność ma butla, w jakim jest on sprzedawany. Do najdroższych gazów technicznych można wobec tego zaliczyć na przykład acetylen, hel i argon. Najmniej kosztuje z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest najczęściej dla dwóch jednostek miary kilograma oraz metrów sześciennych.

Jak powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Zazwyczaj gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach też wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one składowane, powinny w związku z tym mieć właściwą wentylację, a także właściwą temperaturę otoczenia nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być natomiast przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był umieszczony do góry. Nie powinny być one także przechowywane w niewielkiej odległości od źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności