Strona główna » Gazownia Kleczew » Gazy techniczne Kleczew

Gazy techniczne Kleczew

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach dodatkowo wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w których są one składowane, muszą w związku z tym posiadać bardzo dobrą wentylację, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być z kolei składowane ustawiane pionowo, tak żeby ich zawór był umieszczony ku górze. Nie mogą być one również składowane w niewielkiej odległości od ciepła.

Jakie jest zastosowanie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Stosowane są one zazwyczaj na przykład do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne zapewniają możliwość na przykład wykonanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są także stosowane jako paliwo. Ilość możliwości ich użycia jest w związku z tym tak ogromna, że trudno sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności