Strona główna » Gazownia Kisielice » Gazy techniczne Kisielice

Gazy techniczne Kisielice

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz stosowania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite znaki, które określają producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najpowszechniej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny oraz pozbawiony barwy. Używany jest on do na przykład produkowania żywności i gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on z kolei zachować właściwie niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też konwersji gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności