Strona główna » Gazownia Kętrzyn » Gazy techniczne Kętrzyn

Gazy techniczne Kętrzyn

Jaki jest koszt zakupu gazu technicznego

Ceny gazu technicznego uzależnione są od wielu kwestii. Wpływ na koszty zakupu ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką wielkość ma butla, w jakim jest on oferowany. Do najdroższych gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć na przykład acetylen, hel oraz argon. Najniższe ceny z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych publikowany jest najczęściej dla dwóch jednostek kilogramów oraz metrów sześciennych.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada nieznacznie wyczuwalny zapach, należy on również do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie przecinania metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje również szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności