Strona główna » Gazownia Kętrzyn » Dostawcy gazu Kętrzyn

Dostawcy gazu Kętrzyn

W jaki sposób zmienić dostawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego?

Chcąc zmienić dostawcę gazu do gospodarstwa domowego, trzeba przede wszystkim wiedzieć, że rozwiązanie to jest całkowicie bezpłatne. Sam proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na inną, tańszą firmę polega z kolei na paru łatwych krokach. W zależności od wybranej metody może zostać ona wykonana osobiście lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w przypadku zmieniania sprzedawcy gazu zajmuje wobec tego znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko cena paliwa gazowego, ale i pozostałe elementy będą jak najbardziej korzystne.

Jak długo zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Procedura zmiany dostawcy gazu zajmuje zazwyczaj około 30 dni. Wpływ na to, jak długi będzie to czas, ma natomiast głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być rozwiązana od razu. Niekiedy zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą dostawcy gazu do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo podczas zmienienia dostawcy paliwa gazowego należy również pamiętać, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie druku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności